Prečo som využil rekvalifikačný kurz a ako mi to pomohlo?

Prečo som využil rekvalifikačný kurz a ako mi to pomohlo?

Počuli ste už o vzdelávacom kurze v hodnote 1200 €, ktorý vám kompletne preplatí úrad práce a štát z fondov EÚ? Chcete vedieť čo je REPAS a prečo som využil rekvalifikačný kurz?

Ešte predtým, než sa pustíte do čítania vás chcem upozorniť na to, že tento článok by mal okrem vás vidieť každý, kto je evidovaný na úrade práce! Ak niekoho takého vo svojom okolí máte, dostaňte tento text aj k nemu.

ČO JE TO REPAS

Počas obdobia evidencie na úrade práce som sa obzeral po možnostiach, ktoré mám. Takto nejako sa mi dostalo do povedomia slovné spojenie ,,rekvalifikačný kurz,, alebo REPAS. Keďže som zvedavý a aktívny človek, okamžite som sa toho chytil a začal hľadať na internete.

Zistil som, že sa jedná o kopec kurzov z rôznych oblastí IT sektora, remesla, služieb a iné. Dočítal som sa o možnosti preplatenia tohto vzdelávacieho kurzu a aj to, že niektoré kurzy sú akreditované ministerstvom školstva. Po zhliadnutí názorov mnohých ľudí som pochopil, že to nie je len taký nejaký krúžok, ale považuje sa to za seriózne a hodnotné štúdium.

Absolvovanie kurzu má vraj podstatnú váhu nie len pri pracovných pohovoroch, ale aj v rámci nadobudnutia nových vedomostí, praxe, čí začínajúceho podnikania.

 

PREČO SOM VYUŽIL REKVALIFIKAČNÝ KURZ

Môj príbeh je dôkazom toho, prečo využiť rekvalifikačný kurz a ako správne vybraný rekvalifikačný kurz funguje v praxi. Práve vďaka balíku kurzov z prostredia online marketingu a tvorby web stránok môžete čítať tieto riadky a vidieť túto stránku.

Hlavné dôvody prečo som využil rekvalifikačný kurz tohto typu sú:

  1. Dostali sme so známim nápad. Chceli sme si vytvoriť stránku, v ktorej budeme môcť prezentovať seba a našu prácu.
  2. Zároveň sme túžili prostredníctvom článkov pomáhať ostatným a robiť to, čo máme radi. Teda písať, diskutovať a zdieľať sa.
  3. Vedel som, že si chcem založiť vlastné podnikanie. Chcel som sa preto vzdelať v oblastiach, ktoré sú pre podnikanie kľúčové.

Niektoré praktiky som ovládal už z predošlej práce, ale keď trávite čas intenzívnym štúdiom a radia vám odborníci, na ktorých sa môžete kedykoľvek obrátiť, začne to byť úplne iná reč.

Nadobudol som čerstvé vedomosti a úplne nové videnie vecí, ako správne nastaviť podnikanie, marketingovú komunikáciu a obsah webu. Našiel som tú správnu vzdelávaciu agentúru – SAPA Education, ktorá mi bola počas 5 mesiacov neustále nápomocná. Vyučovanie prebiehalo odborne a vecne. Opieralo sa o reálne prípadové štúdie a po celý čas bolo dostatok priestoru na diskusiu a osobnú pomoc.

AKO MI REKVALIFIKAČNÝ KURZ POMOHOL

  1. Pochopil som, že online marketing musí byť súčasťou každej spoločnosti, ktorá chce pôsobiť v online prostredí. Bez starostlivosti o túto oblasť je zbytočné byť na internete.
  2. Kurz ma nakopol v prípravách vlastného podnikania a pomohol mi pochopiť, ako ho spravovať. Naučil som sa nie len to, ako majú veci vyzerať, ale aj ako majú fungovať.
  3. Zistil som, aké je dôležité neustále sa vzdelávať. Nedokážem si predstaviť, že by som sa ukrátil o možnosť byť súčasťou tohto vzdelávania. Prísť o tieto informácie a následne sa o niečo snažiť by bolo veľkou nevýhodou.

Želám úspech každému, kto využije možnosť vzdelávania cez rekvalifikačné kurzy, nech už to je v akejkoľvek inej oblasti vzdelávania a akejkoľvek inej vzdelávacej agentúre.

 

prevzaté z: kickstart.sk